Drabiny ewakuacyjne, z koszem, na dach

Bezpieczeństwo, przepisy dotyczące drabin z koszemZgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dn. 12-04-2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie każdy budynek musi posiadać dojścia i przejścia do wszystkich pomieszczeń oraz pomieszczeń i części budynku nieprzeznaczonych na pobyt ludzi lecz związanych z okresową obsługą maszyn, urządzeń oraz przeglądem i utrzymaniem stanu technicznego budynku.

Firma ECI produkuje drabiny z koszem mocowane na stałe do budynków zgodne z wymaganiami polskiego prawa budowlanego oraz obowiązujących norm europejskich takich jak normy:

DIN 18799-1 – drabiny mocowane na stałe do budynków. Norma wykorzystywana przy montażu drabiny z koszem ochronnym w celach inspekcyjnych, konserwacyjnych czy porządkowych tzw. drabiny techniczne.
DIN 14094-1 – drabiny ewakuacyjne. Norma wykorzystywana przy montażu drabiny jako drogę ewakuacji ludności na dach nad niższą kondygnacją lub poziom terenu.
PN-EN ISO 14122-4 - Maszyny. Bezpieczeństwo - Stałe środki dostępu do maszyn Część 4: Drabiny stałe.

Drabiny mocowane na stałe najczęściej wykorzystywane są jako drabiny inspekcyjne, drabiny na komin, drabiny na dach, drabiny ewakuacyjne z koszem ochronnym oraz jako drabiny przeciwpożarowe, które mogą być dodatkowo wyposażone w suchy pion.
Nasze drabiny mocowane na stałe spełniają wszystkie obowiązujące przepisy, przeszły pozytywnie badania wytrzymałościowe, badania ugięcia i skręcania szczebli, oraz badania klatki bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi obowiązujących norm, co potwierdzamy wystawianą deklaracją zgodności z normami.


Nasze doświadczenie


Istniejemy na rynku od 1992 roku. W tym czasie zdobyliśmy bogate doświadczenie, które przekładamy na jakość oferowanych przez nas drabin. Stworzyliśmy własny system drabin mocowanych na stałe do budynków i urządzeń zapewniających maksymalne bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Drabiny z koszem do wchodzenia na dach wykonujemy z takich materiałów jak: stal cynkowana ogniowo, stal nierdzewna (również w wersji satynowanej), aluminium, tworzywo sztuczne. Istnieje możliwość pomalowania drabiny w dowolnym kolorze z palety RAL metodą natryskową lub proszkową. Udzielamy gwarancji nawet do 10 lat.

Produkowane przez nas drabiny dachowe pozwalają na łatwy i szybki montaż ponieważ wykonane są systemowo. Każdy element jest powtarzalny i do siebie pasujący. Dzięki takiemu rozwiązaniu do złożenia drabiny pionowej nie jest potrzebny specjalistyczny sprzęt a sam montaż jest łatwy i szybki, również transport drabin na teren budowy jest tańszy i może odbyć się za pomocą firmy spedycyjnej.


Montaż drabin ewakuacyjnych


Drabiny systemowe wykonujemy w segmentach o długościach: 1,96m, 2,80m, 3,64m. W zależności od potrzeby kompletujemy odpowiednią ilość elementów i dostarczamy standardowe rozwiązania nawet do 24h pod wskazany adres. Jako producent drabin oferujemy również montaż drabin ewakuacyjnych. Posiadamy niezbędny sprzęt oraz własną ekipę, która w sposób profesjonalny, zgodnie z zaleceniami obowiązujących norm zamontuje drabiny w dowolnej części kraju i na każdym obiekcie.


Jakie parametry musi spełniać drabina z koszem?


Podstawowe wymiary drabin ECI wynikające z norm i przepisów dotyczących drabin mocowanych na stałe:

- szerokość szczebli: 50 cm
- odległość szczebli od ściany: min. 15 cm
- odstęp między szczeblami: 28 cm
- wysokość poręczy: min. 110 cm
- odstęp między wspornikami: maks. 2 m
- kosz ochronny dla drabin o wysokości wejścia (do krawędzi dachu) większej niż 3 m
- kosz ochronny zaczynający się od wysokości: 2,2 m – 3 m
- odstęp pionowy między pałąkami kosza ochronnego: maks. 80 cm
- odstęp między pionowymi elementami kosza ochronnego: 30 cm
- średnica kosza ochronnego: 70 – 80 cm
- spocznik dla drabin o wysokości wejścia większej niż 10 m
- odległość pomiędzy spocznikami: maks. 6 m

Szczególne bezpieczeństwo i wygodę wchodzenia zapewniają perforowane szczeble antypoślizgowe.

Galeria realizacji

parallax background

Istniejemy na rynku od 1992roku. W tym czasie zdobyliśmy bogate doświadczenie, które przedkładamy na jakość oferowanych przez nas drabin. Stworzyliśmy własny system drabin mocowanych na stałe do budynków i urządzeń zapewniających maksymalne bezpieczeństwo i wygodę użytkowania


Formularz wyceny drabiny ewakuacyjnej

W celu przedstawienia rzetelnej oferty wykonania drabiny, prosimy wypełnić i przesłać poniższy formularz

Przejdź do formularza